rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - maj 2014


Komu służy premier Ukrainy Arsenij Petrowycz Jaceniuk, (Арсеній Петрович Яценюк)? Komu służył Arsenij Petrowicz Jaceniuk zanim stanął na czele obecnego rządu w Kijowie? Ku mojemu zaskoczeniu okazuje się, że Od września 2001 do stycznia 2003 pełnił funkcję ministra gospodarki Republiki Autonomicznej Krymu!!! 27 letni, młody człowiek został mianowany za protekcją Julii Tymoszenko, mającej doskonałe relacje z Władimirem Putinem, na wysokie stanowisko na półwyspie strategicznie zależnym od Moskwy.

Na Ukrainie trwa eskalacja działań tajnych służb Putina i niestety... również bardzo niebezpiecznych kontynuatorów metod Stepana Bandery. Propaganda Kremla, aby ukryć zbrodnie Rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa obwinia tzw. „Prawy sektor" o wszelkie bestialskie mordy jakie mają miejsce od początku tzw. „rewolucji".

Jest oczywiste, że głównym motorem większości skrytobójstw i mordów jest Moskwa, ale to wcale nie oznacza, że należy w jakimkolwiek stopniu usprawiedliwiać zbrodnicze metody zastosowane przez zwolenników UPA w Odessie.

Można zrozumieć oddanie strzałów w samoobronie, ale spalenie ludzi w budynku cywilnym w Odessie wymaga międzynarodowego śledztwa, bo takie metody stosowała kiedyś właśnie UPA. Nie jest wykluczone, że za tą zbrodnią stoją służby specjalne Putina, ale tego nie wyjaśnią obiektywnie ani Rosjanie, ani Ukraińcy, gdyż w myśl prawa międzynarodowego nikt nie może być sędzią we własnej sprawie. Pisałem niedawno o dziwnej bezkarności snajperów, którzy strzelali w Kijowie zarówno do SB Ukrainy jak i do demonstrantów. Poza tym, że jednego ze zwolenników tych snajperów zastrzelono, to nic nie słychać o tym, aby zakończone było w tym temacie jakieś ukraińskie śledztwo. Bardzo symptomatyczne było oddanie Krymu Rosji bez jednego wystrzału ze strony wojsk Ukrainy. Najnowsza tragedia w Odessie i zaprezentowana bezradność rządu w Kijowie skłoniła mnie do zbadania błyskotliwej kariery obecnego premiera Ukrainy. Stara, rzymska zasada każe zbadać kto najbardziej zyskał na popełnianych zbrodniach?

Komu służył Arsenij Petrowicz Jaceniuk zanim stanął na czele obecnego rządu w Kijowie? Ku mojemu zaskoczeniu okazuje się, że Od września 2001 do stycznia 2003 pełnił funkcję ministra gospodarki Republiki Autonomicznej Krymu!!! 27 letni, młody człowiek został mianowany za protekcją Julii Tymoszenko, mającej doskonałe relacje z Władimirem Putinem, na wysokie stanowisko na półwyspie strategicznie zależnym od Moskwy, gdzie absolutnie nikt bez zgody miejscowej większości prorosyjskiej nie mógłby objąć teki ministra gospodarki!!! Wkrótce potem Jaceniuk został wiceprezesem Narodowego Banku, czyli zastępcą prezesa Sergieja Tihipiki, który pełnił w 2004 roku równolegle funkcję szefa sztabu wyborczego kandydata na prezydenta Wiktora Janukowycza! Czy jest możliwe aby Prezes NBU powołał na swojego pierwszego zastępcę wroga Janukowycza? Na skorumpowanej do cna ówczesnej Ukrainie taka sytuacja wydaje się wręcz nieprawdopodobna! Od 9 marca 2005 Arsenij Jaceniuk przez kilka miesięcy sprawował urząd pierwszego zastępcy szefa administracji obwodu odeskiego!!! Pytanie brzmi: czy jest możliwe, że już wtedy obecny premier Ukrainy tworzył w Odessie podległą sobie i Janukowyczowi, a może również Putinowi grupę prowokatorów? Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności największe wstrząsy są w tych regionach, gdzie sprawował wcześniej władzę właśnie Jaceniuk!

20 września 2006roku aktualny premier został pierwszym zastępcą szefa sekretariatu prezydenta Wiktora Juszczenki, który był i pozostaje fanatycznym wyznawcą ideologii UPA! Widać tu zwrot polityczny o 180 stopni od zwolennika prorosyjskiego Janukowycza po zausznika probanderowskiego Juszczenki! Warto przypomnieć, że Wiktor Juszczenko oficjalnie uznał zbrodniarza Stepana Banderę za bohatera Ukrainy.

20 marca 2007 prezydent Juszczenko zgłosił kandydaturę Jaceniuka na urząd ministra spraw zagranicznych. Następnego dnia Rada Najwyższa Ukrainy zaakceptowała Arsenija Jaceniuka na fotelu ministra.

Z tego krótkiego opisu czarno na białym wynika, że Arsenij Jaceniuk, to zwyczajny karierowicz, który niewiele walczył o niepodległość Ukrainy, lecz tylko o jak najwyższe stanowiska, byleby tylko być u koryta władzy!

I taką moralną miernotę popierają w 2014 roku nasze elity od lewicy po lewą prawicę!

Bardzo współczuję narodom zamieszkałym na Ukrainie, w tej liczbie również żyjącym tam Polakom, że muszą się bronić przed agresją moskiewską, ale warto aby wybrali sobie lepszego przywódcę, gdyż rząd Jaceniuka jak dotychczas, to zbytnio nie utrudniał Kremlowi prowadzenia brudnej wojny.

Rajmund Pollak

2014-05-12 | Dodaj komentarz
v0SLuUOj
2014-06-03 06:14:57
Dlaczego doba ma tylko 24 h? A tydzień tylko seedim dni? Gdy już człowiek upora się z pracą i innymi obowiązkami zaczyna brakować czasu na pasję. Ale zawsze można zrezygnować ze snu

W dniu 8 maja 1945roku nastąpiła kapitulacja Niemiec.

W Warszawie, która była doszczętnie zniszczona przez hitlerowców nie ma 8 maja 2014roku żadnej defilady Wojska Polskiego, natomiast tematem zastępczym jest świętowanie 10lat eurokomunizmu!

Współcześnie w wielu kręgach politykierów znowu próbuje się fałszować historię i ukryć prawdę o niemiecko-rosyjskim sojuszu z tajnym protokołem o planach nowego rozbioru Polski!

Najważniejszymi świętami totalitaryzmu komunistycznego była rocznica Rewolucji Październikowej i 9 maja .

Przez cały okres PRL-u wmawiano nam, że Armia Czerwona wyzwoliła nas od faszyzmu i że 9 maja 1945roku dzięki Związkowi Radzieckiemu zakończyła się II Wojna Światowa.

9 maja nie może być rocznicą zwycięstwa wyzwolicieli, bo Związek Radziecki rozpoczął „wyzwalanie" Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej już 17 września 1939 roku i pierwsze zwycięstwo Armii Czerwonej święcił wraz z hitlerowcami defiladą w Brześciu nad Bugiem .

Potem było stalinowskie „wyzwalanie" oficerów polskich w Katyniu przez strzały w tył głowy , wywózki setek tysięcy bezbronnych polskich rodzin z okupowanych terenów RP na Sybir i rabunek ich majątków m.in. przez Ukraińców, w ramach „wyzwalania" Kresów Wschodnich Polski od elementów wrogich socjalizmowi .

Wyzwalano również kościoły katolickie zamieniając je w ZSRR na stajnie, magazyny , chlewnie i inne świeckie osiągnięcia socjalizmu.

Gdy Polacy z Armii Krajowej sami wyzwolili Wilno od hitlerowskiej okupacji, to wkrótce potem zostali rozbrojeni przez Armię Czerwoną i wielu naszych bohaterów nie doczekało końca wojny ginąc z ręki stalinowskich oprawców.

22 lipca 1944 roku utworzono proradziecki rząd komunistyczny dla przyszłego PRL-u i na bagnetach Armii Czerwonej „wyzwoliciele" zaczęli wprowadzać sowiecki ład w PRL-u. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, to Stalin nie pozwolił nawet Armii Berlinga wspomóc walczącą stolicę i cynicznie wstrzymał ofensywę na Wiśle, aby Warszawę mogli swobodnie zniszczyć hitlerowcy, niedawni sojusznicy ZSRR-u.

Gdy Armia Czerwona weszła na Śląsk, to Rosjanie rabowali wszystko co napotkali na drodze, nawet całe zakłady przemysłowe. Babcia opowiadała mi jak weszli w lutym 1945r czerwonoarmiejcy do jej mieszkania w Bielsku i jeden mierzył do niej pepeszą , a drugi zapytał czy podaruje mu zegarek poległego we wrześniu 1939 roku męża, jaki miała na ręce i ... podarowała. W bestialski sposób NKWD i UB mordowało AK-owców i przedwojennych policjantów.

Kapitulacja Niemiec wobec aliantów koalicji antyhitlerowskiej miała miejsce 8 maja 1945roku, ale Stalin chciał mieć dla celów propagandowych indywidualny sukces ZSRR i dlatego hitlerowcy skapitulowali ponownie 9 maja 1945 roku już po pierwszej kapitulacji.

Kłamstwem jest , że 9 maja zakończyła się II Wojna Światowa, bo trwała ona nadal w Azji, a w Moskwie na Łubiance więziono przywódców Polski Podziemnej i przedstawicieli prawdziwego Rządu Polskiego.

Nawet w PRL-u nie zakończyły się 9 maja walki, bo Narodowe Siły Zbrojne walczyły nadal z nowym okupantem, który cynicznie określił samego siebie jako „wyzwoliciela" . NKWD I UB nadal prowadziły wojnę przeciw inteligencji polskiej nastawionej wrogo do socjalizmu, obszarnikom, latyfundystom, włascicielom fabryk , a przede wszystkim patriotom polskim. Mordowano AK-owców, chłopów, księży , nauczycieli . żolnierzy NSZ i każdego kto ośmielił się przeciwstawiać nowemu totalitaryzmowi spod znaku sierpa i młota .

Potem w ramach komunistycznych porządków strzelano do robotników w Poznaniu w 1956 roku, bito pałami studentów w 1968roku. Mordowano bezbronnych stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, a potem bito robotników Ursusa i Radomia w 1976roku .

W 1981 roku wprowadzono stan wojenny dla obrony interesów „wyzwolicieli" ze wschodu , zamordowano górników z kopalni „Wujek" potem księdza Jerzego Popiełuszkę i 100 innych „działaczy antysocjalistycznych", ale nie przeszkadzało to Jaruzelskiemu i Kiszczakowi regularnie świętować 9 maja .

Nie mam zamiaru nawet w telewizji oglądać moskwieskiej defilady w dniu 9 maja, bo to nie jest rocznica naszego zwycięstwa, lecz rocznica wprowadzenia w Europie Środkowej i Wschodniej nowego totalitaryzmu, któremu było na imię stalinizm .

Polacy najdłużej walczyli z faszyzmem włoskim i niemieckim, dlatego 8 maja powinna odbywać się w Warszawie defilada Wojska Polskiego!

Zwycięstwo nad hitleryzmem niemieckim powinno być również świętowane na Westerplatte 1 września i w Warszawie 1 sierpnia, bo Polska jako pierwsza zbrojnie przeciwstawiła się hitleryzmowi, a Powstanie Warszawskie było największym antyfaszystowskim zrywem powstańczym w okupowanej Europie !

Niech żyje Polska!

Rajmund Pollak

2014-05-08 | Dodaj komentarz
kiRCdmrTHrx
2014-06-02 20:23:18
ArturG pisze:Kolejna porcja zdjęć z 5 października, piękny był ten dzień, wicdozność utrzymywała się przez wiele godzin. Też mam obserwację Tatr z tego dnia z okolic ujścia Dunajca na granicy wojewf3dztw Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Może kiedyś trafi do galerii

Ciało Świętego Jana Pawła II powinno powrócić do Polski!

Wielka to dla mnie radość, że Jan Paweł II został kanonizowany! Miałem ten zaszczyt być w Piekarach Śląskich, w Częstochowie, w Wadowicach, w Krakowie, w Skoczowie, w Bielsku-Białej, w Kalwarii, podczas kolejnych wizyt Papieża Polaka w Ojczyźnie. Widziałem Biskupa Rzymu żywego na własne oczy i podziwiałem mądrość i dalekowzroczność Jego homilii.

Nie mam intencji wywoływania jakiejkolwiek sensacji, ale nie mogę milczeć w obliczu testamentu jaki pozostawił nam Karol Wojtyła! Tematem, którego unikają wszyscy bez wyjątku dziennikarze zarówno u nas jak i we Włoszech jest sprawa sprowadzenia do Polski doczesnych szczątków Papieża Polaka po Jego kanonizacji. Przytoczę kilka istotnych fragmentów testamentu Jana Pawła II, opatrując je datami zapisków:


6.III.1979 r.

[...]"Co do pogrzebu, powtarzam te same dyspozycje, jakie wydał Ojciec Święty Paweł VI: Grób w ziemi, bez sarkofagu. O miejscu niech zadecyduje Kolegium Kardynalskie i Rodacy.

5.III. 1982 r.

"W związku z ostatnim zdaniem testamentu z 6.II.1979 "niech zdecyduje Kolegium Kardynalskie i Rodacy"- wyjaśniam, że mam na myśli Metropolitę Krakowskiego lub Radę Główną Episkopatu Polski - Kolegium Kardynalskie zaś proszę, aby ewentualnym prośbom w miarę możliwości uczynili zadość." [...]

12-18.III. 2000 r.

[...] "W miarę jak zbliża się kres mojego ziemskiego życia, wracam pamięcią do jego początku, do moich Rodziców, Brata i Siostry, (której nie znałem, bo zmarła przed moim narodzeniem), do wadowickiej parafii, gdzie zostałem ochrzczony, do tego miasta mojej młodości, do rówieśników, koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej, z gimnazjum, z uniwersytetu, do czasów okupacji, gdy pracowałem jako robotnik, a potem do parafii w Niegowici, i krakowskiej św. Floriana, do duszpasterstwa akademickiego, do środowiska... do wielu środowisk...w Krakowie, w Rzymie" [...]

Zatem Święty Jan Paweł II wyraźnie wskazał, że decyzja dotycząca Jego miejsca pochówku należy do Kolegium Kardynalskiego i Rodaków! O tym, że pogrzeb odbył się w Rzymie zadecydowali kardynałowie, natomiast nikt nie przeprowadził jeszcze konsultacji z Rodakami Karola Wojtyły, wiernymi Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce, w temacie sprowadzenia do Polski i pochówku w Ojczyźnie ciała Świętego Jana Pawła II, które stanowi dla Polaków bezcenne relikwie.

W 2000 roku w dopiskach do testamentu Papież Polak wyraźnie podkreślił, że bliższe jego sercu są Wadowice i Kraków, aniżeli Rzym. Nie napisał tego wprost, ale wystarczy przeczytać zacytowany powyżej fragment, aby nie mieć żadnych wątpliwości, że Rzym nie był dla Jana Pawła II najważniejszym miastem jego życia! Święty Papież tęsknił do Polski i dlatego Jego grób powinien być w Wadowicach lub w Krakowie, a nie w Rzymie.

Ma to olbrzymie znaczenie dla przyszłych pokoleń Polaków! Dlaczego nasze wnuki i prawnuki będą musiały podróżować aż do Włoch, aby odwiedzić grób Jana Pawła II, skoro był on Polakiem od urodzenia aż do śmierci? Czy Kraków lub Wadowice nie są na równi godne z Watykanem, aby tutaj w tej polskiej ziemi był pochowany umiłowany przez Rodaków Karol Wojtyła?

Bezpośrednio po kanonizacji Papieża Polaka nadszedł już ten czas, aby Episkopat Polski zasięgnął wreszcie opinii Rodaków w tym temacie.

Rajmund Pollak

2014-05-04 | Dodaj komentarz
V9IFBUe96dU
2014-06-02 22:28:59
jeżeli na przykład będąc chrześcijaninem oddaje cześć bolaawi albo szatanowi (mam innych bogf3w) to nie jest to grzechem? Widzisz, mnie się wydaje, że jest to bardzo poważny grzech. Jezus przecież nie dał tylko jednego przykazania a mnf3stwo przykazań z ktf3rych pierwszym i najważniejszym jest miłość do Boga, ktf3ra to objawia się w przestrzeganiu Jego przykazań. Ktf3rych? Wszystkich.Rzym. 3,31: Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy .utwierdzamy!Prawo zostało dane wszystkim ludziom. Po prostu przepisy o świątyni te ktf3re były cieniami przyszłości zostały wypełnione w osobie Jezusa i nie ma konieczności ich stosowania (chodzi o baranki, święta, nowia, itp niektf3rzy nazywają ten zakon, zakonem ceremonialnym).Gdyby zakon nie obowiązywał to nie wiedzielibyśmy czym jest grzech. Oczywiście można mf3wić, że przecież Duch Boży człowieka prowadzi. I to prawda ale czy tylko On może człowieka prowadzić? Jest wiele nieczystych duchf3w ktf3re z chęcią się tego zajęcia podejmuje. Skąd mamy wiedzieć ktf3ry jest z Boga? gdyż przez zakon jest poznanie grzechu (Rzym. 3:20). Tylko w ten sposf3b możemy to wiedzieć.Biblia podaje tylko jedną definicję grzechu: a grzech jest przestępstwem zakonu” (Jan 3,4)Usuń zakon a okaże się, że niema grzechu. Widzisz jest problem w takim mf3wieniu, że przecież okradając Cię bym nie robił tego z miłości więc miałbym grzech. Ano taki jest problem, że Podstępne jest serce,bardziej niż wszystko inne,i zepsute,ktf3ż może je poznać ? Ks.Jeremiasza19.9. Serce może robić człowieka w konia.Odrzucenie przykazań jest jak odrzucenie Boga bo one opisują Jego istotę. To jest Jego Słowo. Odrzucając je odrzucamy dawce tego Słowa.A więc wracając do przykładu o kradzieży. Pokaże Ci pewien absurd:Przecież jak Cię okradnę to jedynie z miłości bo miłość pieniędzy jest korzeniem wszelkiego zła a ja z miłości wolę Ci tego zaoszczędzić;PJeżeli teraz mi napiszesz, że to nie jest miłość to jak mi udowodnisz, że masz rację nie mając zakonu? Słowo Boże, przykazania, zakon jest naszym mieczem. Bez Słowa jesteśmy bezbronni. Tylko łącząc przykazania z łaską Chrystusa możemy zrozumieć istotę grzechu i rozpocząć dobry Bf3j wiary. W przeciwnym razie może się okazać, że jesteśmy ślepi.Gdyby nie zakon nie wiedziałbym co to grzech bo jestem zły z natury. Dlatego wielbię Boga za Jego Słowo, za Jego przykazanie mimo, że tak często moje życie nie jest z nim zgodne;/ Gdyby jednak nie było zakonu, myślałbym, że jestem doskonały a nie jestem. Dzięki temu, że mamy zakon nadany na Synaju wiem, że jestem żałosny. Jednak chwała niech będzie Jezusowi, ktf3ry daje mi swoją doskonałość! W zamian za moje grzechy. -aha, jeszcze jedno: (Mar 2:27) „Sabat jest ustanowiony dla człowieka ” a nie tylko dla Żyda;P

Jak za czasów PRL i ZSRR obchodzono w Warszawie dzień 1maja jako święto dygnitarzy sprawujących władzę polityczną, gospodarczą, a przede wszystkim telewizyjną.

Różnica była tylko taka, że w okresie stalinizmu, gomułczyzmu, czy też w stanie wojennym dygnitarze PZPR organizowali pochody i pikniki pierwszomajowe pod hasłami wdzięczności dla Związku Radzieckiego, a 1maja 2014 roku prominenci eurokomunizmu wygłaszali pochwały dla skorumpowanej biurokracji UE!

Warto obejrzeć archiwalne wydania „Dziennika telewizyjnego" z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych ubiegłego wieku i porównać ze specjalnym wydaniem „Wiadomości" w dniu 1.05.2014r, to zasadnicza różnica między propagandą komunistyczną a eurokomunistyczną polega głównie na zmianie mocodawców dziennikarzy telewizyjnych!

Kiedyś redaktorzy oficjalnych mediów chwalili pod niebiosa ZSRR oraz do znudzenia wyliczali ile rzekomi „przyjaciele" z Kremla pomagają PRL i jak bardzo kraj się zmienia dzięki dobrodziejstwom płynącym z Moskwy!

Dnia 1maja 2014roku natomiast redaktorzy TVP1, TVP2, TVP-info, TVN, „Polsat" itp. od rana do wieczora zanudzali o rzekomych dobrodziejstwach Unii Europejskiej dla Polski i płynącym nieustannie jakimś gigantycznym strumieniu pieniędzy z Brukseli do Warszawy.

Aby tę euro-propagandę uwiarygodnić wydano gigantyczne pieniądze na spot reklamowy, który miał pokazać, że 10lat temu to byliśmy rzekomo w epoce kamienia łupanego, a teraz ponoć mamy dobrobyt, bo wybudowano cztery nowe stadiony, a obywatele z tego szczęścia śpiewają po angielsku!

Niestety prawda o 10latach Polski w UE jest zgoła inna!

-Przed przystąpieniem do Eurosojuza bezrobocie w Polsce wynosiło ok.7%, a w 2014 roku przekroczyło 14%!

-Po przystąpieniu do UE wyemigrowało z kraju ponad 2.000.000 dobrze wykształconych i pełnych inicjatywy Polaków!

-Unia Europejska doprowadziła do ruiny polski przemysł włókienniczy i zamknięcia wielu hut oraz kopalni węgla kamiennego.

-UE przyczyniła się do zamykania polskich stoczni!

-Nasza flota handlowa została dzięki UE kompletnie zdemolowana do tego stopnia, że obecnie niegdyś polskie statki pływają pod obcymi banderami.

-W ciągu 10lat członkostwa w UE ilość bezdomnych Polaków wzrosła z 50.000 do ponad 250.000!

-Stan infrastruktury PKP uległ dewastacji. Z Bielska-Białej do Krakowa jedzie się pociągiem dłużej niż w XIX w za czasów kolei cesarza Franciszka Józefa!

-Rośnie zadłużenie Polaków.

-Polska nie ma już własnego przemysłu motoryzacyjnego, a istniejące zakłady to są tylko montownie samochodów bez zaplecza badawczego i technologicznego.

-Służba zdrowia w Polsce jest gorsza niż 10lat temu. Na wizytę u specjalisty trzeba czekać dziesięć razy dłużej niż przed przystąpieniem do UE!

-Staliśmy się zapleczem taniej siły roboczej dla bogatszych krajów UE.

-Zadłużenie Polski jest obecnie ponad 10 razy większe niż w dniu wstąpienia do UE!

Kto najgłośniej świętował w dniu 1 maja 2014r wprowadzanie Polski do UE ?

Dygnitarze byłego PZPR Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski oraz... agent „Bolek"!

Precz z eurokomuną!

Rajmund Pollak

2014-05-02 | Dodaj komentarz
gość55
2014-05-02 15:52:26
Koncowe wnioski słuszne ale sprawców trzeba szukać od 89 r tzn.od 15 % akcji dla zwiazkowcow,opieki AWS itd i dlatego np po strajkach w BB została tylko tablica za krzakiem koło piekarni.Pozdrowienia dla strajkujących w ZPW Krepol w ówczesnych czasach.
ministrant
2014-05-08 23:05:35
Witam panie Rajmundzie mam cos ciekawego na temat holdingu W prosze o kontakt jezeli jest pan zainteresowany Pozdrowienia
rSKPY9K656d
2014-06-02 22:00:23
Ja spalilem sogjewo Celerona przy moddowaniu Morrowind. Zastapilem laptopem Asusa ktory dzialal z trzy lata, pozniej koszmar. Teraz mam jeszcze Pentiumka 4 z Xp'ekiem i roczniaka ktory hula moje emulatory i gry na najwyzszych. Moze za dwa lata bede w nowe inwestowal. Ale po co, skoro jestem konsolowcem.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517333
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała